Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
U leest: ‘Een werkkans voor iedereen in de regio’
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Abonneren op de FRITS? Klik hier
FRITS > Magazine > Magazine > Advertorials > ‘Een werkkans voor iedereen in de regio’
Advertorials

‘Een werkkans voor iedereen in de regio’

Romy Chatrou
Laatst geüpdatet 16/03/2026 op 4:22
Romy Chatrou 4 weken geleden 164 keer gelezen 6 minuten lezen Leon van Loon

Technologische ontwikkelingen Brainport bieden perspectief op arbeidsmarkt

 

De krapte op de arbeidsmarkt is een gegeven, in heel Nederland en al helemaal in Brainport. Tegelijkertijd zijn er nog stappen te zetten op het gebied van arbeidsparticipatie. Om te zorgen voor een inclusieve arbeidsmarkt waarin iedereen een kans krijgt, slaan overheid, werkgevers en onderwijs de handen ineen. Wethouders Martijn de Kort (Helmond) en Saskia Lammers (Eindhoven) hebben het thema ‘Arbeidsmarkt’ in hun portefeuille. Samen vertellen ze hier meer over. Ook vertellen ze waarom dit thema hen persoonlijk raakt. „Juist in een krappe arbeidsmarkt moet iedereen een eerlijke kans krijgen. Werk is meer dan een baan, het doet iets met mensen.”

Tekst: Romy Chatroux | Foto’s: Leon van Loon

 

Wat de wethouders met dit thema hebben? Ze spreken er enthousiast en betrokken over. Zo vertelt De Kort: „Ik was jarenlang ondernemer bij een grote kappersketen. Ik zag hoe belangrijk het is om verder te kijken dan diploma’s. Door mensen aan te nemen om wie ze zijn, op potentie en motivatie, kun je echt verschil maken. Het is fantastisch om die mensen tot bloei te zien komen.”
Lammers verkende in haar loopbaan verschillende branches, en weet dus hoe belangrijk een leven lang leren is. „Ik begon in het bedrijfsleven maar vond via vrijwilligerswerk een baan in de culturele sector en via dezelfde route ook weer in het onderwijs en uiteindelijk in de politiek.” De Kort haakt daarop in: „Dat laat zien dat leren niet altijd via de boeken hoeft, juist vrijwilligerswerk of leren van ervaren collega’s is enorm waardevol.”

 

Samen aan de slag

Die persoonlijke betrokkenheid nemen de wethouders mee in de regionale aanpak. Arbeidsparticipatie stimuleren zien ze als een gezamenlijke opgave, met de overheid als verbindende factor. In Brainport werken partijen steeds nauwer samen aan oriëntatie, omscholing en begeleiding op de werkvloer, zodat mensen niet alleen aan een baan komen, maar ook duurzaam aan het werk blijven. „Dat vraagt iets van bijvoorbeeld onderwijs, waar meer plek komt voor innovatie, bij- en omscholing, maar ook van werkgevers”, benadrukken de twee. „Zij kunnen niet wachten op het perfecte cv maar moeten kijken naar vaardigheden, motivatie en leervermogen.”

Anders kijken naar werk is essentieel, want er ligt een grote opgave. Voor de groei van de semicon- en high techsector zijn in Brainport de komende jaren tienduizenden extra mensen nodig. Maar, benadrukt Lammers, die vraag staat niet op zichzelf. „We kunnen wel groeien in technologie, maar als je geen huisartsen meer hebt, geen leerkrachten of zorgmedewerkers dan loopt alles vast.”

Er zijn sectoren waar het toekomstbeeld minder rooskleurig is en juist daarom is strategische personeelsplanning volgens haar belangrijk. De Kort voegt daaraan toe: „In sommige sectoren zijn straks door automatisering en AI juist minder mensen nodig. Daar moeten we op tijd op inspelen voordat mensen hun baan kwijtraken.”

 

Ook interessant

Het leukste feest van Eindhoven

Een inspirerend voorbeeld van zorg voor vitaliteit

Nieuwe energie

5 Redenen waarom bedrijfsvrijwilligerswerk goed is voor je bedrijf én je medewerkers

Vermogen organiseren rond het leven dat je wilt leiden

Passende baan door innovaties

Volgens Lammers biedt die technologische ontwikkeling ook kansen voor inclusiviteit. Innovatie maakt het mogelijk om werk anders te organiseren en functies aan te passen. „Wat vroeger niet kon, kan nu soms wél. Door inzet van technologie kunnen ook mensen met een fysieke of psychische belemmering aan het werk.” Dat vraagt tegelijkertijd iets van werkgevers want technologische ontwikkeling gaat meestal hand in hand met sociale innovatie op de werkvloer. Anders kijken naar talent en investeren in begeleiding kost tijd en energie, zeker voor mkb’ers. „We zien dat werkgevers dit vaak wel willen, maar niet altijd weten hoe. Daarom is ondersteuning zo belangrijk.”

Die ondersteuning is bijvoorbeeld een aandachtspunt in Project Beethoven waarmee het Rijk en de regio investeren in talent, infrastructuur en huisvesting om de groei van de microchipsector in Nederland te versterken. Op het vlak van talentontwikkeling is de Brainport Academy één van de initiatieven uit Beethoven die ervoor gaat zorgen dat we kunnen voldoen aan de talentvraag in de semicon sector. Het is gericht op om- en bijscholing. „We moeten af van het idee dat je één opleiding doet en daarna klaar bent”, zegt De Kort. „Mensen moeten zich blijven ontwikkelen.”

 

Mooie voorbeelden

De wethouders zitten vol ambitie voor de komende jaren, maar zijn minstens zo positief over wat er nú al gebeurt in de regio. „Er zijn al zoveel mooie voorbeelden”, stelt Lammers. „Kijk maar naar de FRITS Regionale Top 25 Inclusieve Ondernemers. Die ondernemers laten zien dat een arbeidsmarkt waarin iedereen mee kan doen geen ideaalbeeld is, maar steeds meer de dagelijkse praktijk.”

 

www.brainporteindhoven.com

 

 

 

Romy Chatrou 16/03/2026 16/03/2026
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Vorige artikel 5 Redenen waarom bedrijfsvrijwilligerswerk goed is voor je bedrijf én je medewerkers
Volgende artikel Nieuw logo, zelfde roots: Eindhovens koffiebedrijf Van Zelst viert halve eeuw
Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook interessant

2
Advertorials

Het leukste feest van Eindhoven

Door Marie-José Dekkers 3 weken geleden
2
Advertorials

Een inspirerend voorbeeld van zorg voor vitaliteit

Door Frank van der Linden 3 weken geleden
2
Advertorials

Nieuwe energie

Door Raquel Mourik 3 weken geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2026 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?