Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • FRITS magazine archief
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
U leest: Sterre Dingemanse wint Social Design Talent Award 2026
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • FRITS magazine archief
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Abonneren op de FRITS? Klik hier
FRITS > Magazine > Nieuws > Sterre Dingemanse wint Social Design Talent Award 2026
Nieuws

Sterre Dingemanse wint Social Design Talent Award 2026

Djoeke Notten
Laatst geüpdatet 23/10/2026 op 10:35
Djoeke Notten 1 dag geleden 67 keer gelezen 3 minuten lezen

Hoe maak je een veilig wachtwoord? En wat kun je beter wel of niet online delen? Met haar project Digitale Deuren helpt Sterre Dingemanse jongeren om bewuster en veiliger met de digitale wereld om te gaan. Haar lesmethode leverde haar donderdag 22 oktober de Social Design Talent Award 2026 van de gemeente Eindhoven op. De prijs werd uitgereikt tijdens een drukbezocht ondernemersontbijt op Sectie C in Eindhoven.

Digitale Deuren richt zich op digitale veiligheid en digitale geletterdheid. Jongeren leren onder meer hoe ze sterke wachtwoorden maken en bewuste keuzes maken over wat ze online plaatsen. De jury beoordeelde het concept als maatschappelijk relevant en prees vooral de praktische uitwerking. Ook de goede voorbereiding, duidelijke voorbeelden en actieve betrokkenheid van de doelgroep speelden mee in de beoordeling. Dingemanse ontvangt 10.000 euro om haar project verder te ontwikkelen. Daarnaast krijgt ze een begeleidingstraject op maat ter waarde van 4.000 euro van talenthub Design to Market.

 

VIJF PROJECTEN MET MAATSCHAPPELIJKE IMPACT

Naast Dingemanse waren vier andere jonge ontwerpers genomineerd. Corina Eerden (TU/e) ontwikkelde MediGuide, een zorgapp voor internationale studenten. Edelweiss Juliea (TU/e) presenteerde Micro Intervention Mart, met gesprekstools om racisme bespreekbaar te maken. Ines Pijnenburg (Design Academy Eindhoven) richt zich met Raakvlakken op het opnieuw inrichten van de openbare ruimte, samen met buurtbewoners. Isidoros Kotinis (TU/e) ontwierp met Welcome to ’t Hemeltje een inloophuis voor dak- en thuislozen.

Ook zij werden beloond voor hun werk. De vier genomineerden ontvingen ieder een voucher van 1.000 euro voor masterclasses en workshops over ondernemerschap bij Performance College.

 

DESIGN EN ONDERNEMERSCHAP VERSTERKEN ELKAAR

De prijzen werden uitgereikt door juryvoorzitter en wethouder Marielle Giesbertz (Cultuur en design). Zij benadrukte het belang van samenwerking tussen ontwerpers, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Volgens Giesbertz kijken ondernemers vaak eerst naar wat praktisch en financieel haalbaar is, terwijl designers juist bestaande grenzen ter discussie stellen en nieuwe mogelijkheden zichtbaar maken. Ondernemers kunnen vervolgens helpen om die ideeën daadwerkelijk te realiseren.

Met de Social Design Talent Award wil de gemeente Eindhoven jonge ontwerpers stimuleren om oplossingen te ontwikkelen voor maatschappelijke vraagstukken. De prijs is bedoeld voor afstudeerders van Sint Lucas, TU/e Industrial Design, Design Academy Eindhoven en Summa College. Hun projecten richten zich op actuele uitdagingen rond onder meer inclusie, wonen, mobiliteit, duurzaamheid en zorg. De gemeente wil talentvolle ontwerpers hiermee niet alleen een podium bieden, maar hen ook verder helpen in hun professionele ontwikkeling.

Meer informatie over de genomineerden en hun projecten is te vinden op www.ondernemendeindhoven.nl/sdta.

Djoeke Notten 23/10/2026 23/10/2026
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Vorige artikel Drie afstudeerders Design Academy Eindhoven bekroond voor ontwerpen die aan het denken zetten
Volgende artikel Van laserverbindingen tot achtbanen: Precisiebeurs viert 25 jaar innovatie
Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook interessant

Nieuws

Van laserverbindingen tot achtbanen: Precisiebeurs viert 25 jaar innovatie

Door Djoeke Notten 1 dag geleden
Nieuws

Drie afstudeerders Design Academy Eindhoven bekroond voor ontwerpen die aan het denken zetten

Door Djoeke Notten 3 dagen geleden
Nieuws

Klimmen tegen Kanker keert terug na opbrengst van bijna een miljoen euro

Door Djoeke Notten 5 dagen geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Servicepagina abonnees
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2026 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?