Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
U leest: Brainport zet met nieuw platform gaming in om jongeren voor tech te winnen
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Altijd de FRITS in huis? Klik hier en abonneer
FRITS > Magazine > Nieuws > Brainport zet met nieuw platform gaming in om jongeren voor tech te winnen
Nieuws

Brainport zet met nieuw platform gaming in om jongeren voor tech te winnen

Sam Waeghe
Laatst geüpdatet 18/12/2025 op 9:30
Sam Waeghe 1 maand geleden 308 keer gelezen 4 minuten lezen

Gamen en een technische carrière: verder uit elkaar lijken ze niet te staan. Maar Brainport ziet juist de link: de vaardigheden die jongeren achter hun controller ontwikkelen zijn precies wat de tech-industrie zoekt. Een nieuw platform wil die twee werelden bij elkaar brengen.

Gaming als leerschool

“Jongeren die gamen zijn continu bezig met challenge-based learning,” legt Frens Vonken, directeur bij Fontys ICT, uit. “Het oplossen van complexe problemen, experimenteren met nieuwe strategieën en doorontwikkelen van vaardigheden: precies de kerncompetenties die ook centraal staan in technische beroepen.”

Die link vormt de basis voor Spelbrekers, een platform dat op 17 december is gelanceerd door Brainport Development, Fontys Hogescholen, Summa, Ter AA, TU Eindhoven en verschillende bedrijven uit de regio. Het platform richt zich op jongeren tussen 12 en 18 jaar en wil hen inspireren voor een toekomst in tech.

Uit onderzoek blijkt dat game-based learning effectief kan zijn. Jongeren die gamen ontwikkelen vaardigheden zoals probleemoplossend denken, samenwerken en doorzettingsvermogen – allemaal eigenschappen die ook op de werkvloer van pas komen. Spelbrekers speelt daarop in door bekende gamewerelden te koppelen aan technologieën, opleidingen en bedrijven uit de Brainport-regio.

Tekort aan techtalent

De timing is niet toevallig. Nederland kampt met een nijpend tekort aan techtalent. Meer dan de helft van de technische vacatures is moeilijk vervulbaar, blijkt uit de Monitor Techniekpact. Brainport Eindhoven, een van de belangrijkste tech-regio’s ter wereld, voelt die krapte ook. De regio staat wereldwijd op de zevende plek van zogenoemde ‘Science Hubs’ – gebieden met een leidende positie in high-tech onderzoek en innovatie.

“Jongeren passen beter in de techwereld dan ze vaak zelf denken,” zegt Vonken. “Ze bezitten al de mindset en vaardigheden die nodig zijn. Alleen herkennen ze dat niet altijd als zodanig.”

Achter de schermen in de Brainport

Het platform maakt gebruik van video’s waarin streamer StreamwithLien en studenten jongeren meenemen naar plekken als NTS en VDL. De bedoeling: laten zien dat tech meer is dan alleen achter een laptop zitten. Op sociale media als TikTok, Instagram en YouTube kunnen jongeren kennismaken met de mensen en bedrijven achter de technologie.

Het platform zet bewust in op diversiteit en authentieke verhalen. Niet alleen om jongeren te bereiken, maar ook om een realistisch beeld te schetsen van de sector. Want hoewel het aantal vrouwen in technische beroepen de laatste jaren is gegroeid, blijft de sector kampen met een eenzijdig imago.

Meer dan alleen een campagne

Spelbrekers past in een bredere aanpak. Brainport organiseert al langer activiteiten om jongeren kennis te laten maken met technologie, zoals de jaarlijkse High Tech Ontdekkingsroute. Verschillende onderwijsinstellingen ontwikkelen lespakketten rondom sleuteltechnologieën als kunstmatige intelligentie en robotica.

Of het platform daadwerkelijk bijdraagt aan het oplossen van het tekort aan techtalent, moet nog blijken. Maar de insteek – aansluiten bij de leefwereld van jongeren in plaats van ze proberen te overtuigen – lijkt een logische stap. Gaming is voor veel tieners geen hobby, maar een vanzelfsprekend onderdeel van hun dagelijks leven.

Ook interessant

Tien jaar woningmarktcijfers: huizenprijzen in regio meer dan verdubbeld

Philips test AI-technologie bij PSV om infecties te voorspellen

Eindhoven krijgt dertien weken lang grootste LEGO-solo-expositie ter wereld

Eindhoven trekt de portemonnee: nieuw busstation gaat ondergronds

Job Nijs krijgt lifetime award voor Brabants startup-ecosysteem

Sam Waeghe 18/12/2025 18/12/2025
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Door Sam Waeghe
Sam Waeghe is vanaf 2025 Traffic Manager bij FRITS en frits.nl. Sam coördineert en stroomlijnt de bijlages van FRITS, evenementen, het online platform, de socials en de productie en verspreiding van het magazine.
Vorige artikel Catharina en TU/e krijgen 1,3 miljoen voor onderzoek naar alvleesklierkanker
Volgende artikel Catharina Ziekenhuis krijgt expertisestatus voor zeldzame gynaecologische kankers
Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook interessant

Nieuws

Tien jaar woningmarktcijfers: huizenprijzen in regio meer dan verdubbeld

Door Sam Waeghe 2 dagen geleden
Nieuws

Philips test AI-technologie bij PSV om infecties te voorspellen

Door Sam Waeghe 3 dagen geleden
Nieuws

Eindhoven krijgt dertien weken lang grootste LEGO-solo-expositie ter wereld

Door Sam Waeghe 3 dagen geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2024 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?