Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
U leest: Trafficport of Greenport? Wat wordt het rond ‘Welschap’?
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Altijd de FRITS in huis? Klik hier en abonneer
FRITS > Magazine > Blog-oud > Trafficport of Greenport? Wat wordt het rond ‘Welschap’?
Blog-oud

Trafficport of Greenport? Wat wordt het rond ‘Welschap’?

Hans Matheeuwsen
Laatst geüpdatet 25/03/2024 op 10:10
Hans Matheeuwsen  - Hoofdredacteur 4 jaar geleden 592 keer gelezen 3 minuten lezen

Eindhoven knalt westwaarts de toekomst tegemoet. Dat wordt heel goed zichtbaar in één van de laatste ‘lege’ buitengebieden van de stad. De aanpassingen waar de logistiek in het nieuwe Eindhoven-Noordwest om vraagt, zijn gigantisch. Aan weerszijden van het Beatrixkanaal verschijnt het ene na het andere kunstwerk. Verkeerscirculatie op orde houden is hier het toverwoord. Wie enkele jaren niet in de omgeving van de Landsard is geweest, kan nauwelijks bevroeden wat er zoal verandert.

De zeer fraaie, vrij hangende fietsbrug Tegenbosch over 14 onderliggende rijbanen. De iconische, met kabels aan een pyloon opgehangen fietsrotonde de Hovenring.  Kilometers lange, snelle en vrijliggende, brede fietsverbindingen met de stad en Kempenland. En als jongste loot een fietsbrug bij de Spottersweg, richting Oirschot. Nieuwe wegen rond Eindhoven Airport. Alsof het allemaal niet genoeg is: de aanleg van de onderdoorgang die nóg een nieuwe weg mogelijk maakt onder de A2. Nú in uitvoering.

Overvolle Bedrijfsindustrieterreinen in Acht en Best, en ook nog de nieuwe Brainport Industrial Campus. De luchthaven, spoorlijnen, de militaire kazerne, Philips Medical Systems en dan ook nog slagader A2: internationale automobiliteitsreus van Amsterdam tot aan Milaan. Het zijn trekkers van jewelste, zonder uitzondering. Noodzakelijk voor economisch welzijn en blijvende welvaart.

Wel álles op een klein kluitje bij elkaar. En momenteel planologisch zodanig uitgebouwd dat er in velerlei opzicht een Trafficport ontstaat.

En daar temidden van al dat economisch-logistiek ‘geweld’, plotsklaps, wat misschien wel de belangrijkste groene long van Eindhoven zal blijken te worden: Stadsbos De Wielewaal en landschapspark Welschap. In de schoot geworpen. Twee prachtige onovertroffen groenstroken, heel erg verschillend, complementair en dus tot Greenport te maken. In totaal zo’n slordige 200 hectare. Welke stad krijgt een dergelijke unieke kans om slimme  planologische sier te maken? Alle traffic in de omgeving ten spijt biedt het groen onvermoede kansen om een fraaie ecologische slag te slaan. Een noodzakelijke buffer binnen de oprukkende Trafficport.

Stel je voor: één heus bos aan beide zijden van de snelweg. In te richten, te exploiteren en uit te bouwen vanuit een gemeenschappelijk concept. Ten behoeve van de stad en ommelanden. En jawel: stevig te verbinden door middel van een soort ecoduct over de A2. Onderdeel maken van de ecologische hoofdstructuur van ons land. En daarmee bijdragen aan het afremmen van de teruggang van biodiversiteit in Nederland. Waar gaan economisch gewin en een duurzaam milieu zo eenvoudig hand in hand?

GETAGD Brainport Industrial Campus, Eindhoven, Greenport, landschapspark Welschap, Stadsbos De Wielewaal, Trafficport
Hans Matheeuwsen 25/03/2024 09/05/2022
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Door Hans Matheeuwsen Hoofdredacteur
Volgen:
Hans Matheeuwsen is mede-oprichter en eigenaar van FRITS Magazine, dat in 2008 voor het eerst verscheen als uitgave van het Eindhovens Dagblad. Hij heeft bijna dertig jaar als journalist voor de regionale krant in Zuidoost-Brabant gewerkt op diverse deelredacties en in verschillende functies waaronder chef stadsredactie, redactiechef en redactiemanager. Nadat de Persgroep Nederland eind 2015 er voor koos om FRITS op te heffen, besloot hij om als uitgever en hoofdredacteur het onafhankelijk leesmagazine zelfstandig voort te zetten. Hans Matheeuwsen geeft dagelijks leiding aan FRITS Media en aan de poule van freelance schrijvers en fotografen die in opdracht van het tijdschrift verhalen en reportages maken. Hij schrijft zelf ook nog steeds verhalen voor FRITS.
Vorige artikel Óp naar burgerberaad: in Eindhoven voorlopig niet.
Volgende artikel KnoopXL Eindhoven: share the vibe 😊

Ook interessant

Nieuws

Van Abbemuseum ontvangt Koningin Máxima

Door Sam Waeghe 2 maanden geleden
Nieuws

Meer dan 2.400 dak- en thuislozen in Eindhoven, ook 320 kinderen

Door Sam Waeghe 2 maanden geleden
Nieuws

Máxima MC, Archipel en Vitalis onderzoeken nieuwe zorgconcepten in Eindhoven

Door Sam Waeghe 2 maanden geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2024 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?