Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
U leest: Meer dan 2.400 dak- en thuislozen in Eindhoven, ook 320 kinderen
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
    • Hotspots
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
  • Abonneren
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Altijd de FRITS in huis? Klik hier en abonneer
FRITS > Magazine > Nieuws > Meer dan 2.400 dak- en thuislozen in Eindhoven, ook 320 kinderen
Nieuws

Meer dan 2.400 dak- en thuislozen in Eindhoven, ook 320 kinderen

Sam Waeghe
Laatst geüpdatet 08/10/2025 op 3:54
Sam Waeghe 1 maand geleden 264 keer gelezen 3 minuten lezen

In de regio Eindhoven zijn op 8 april 2025 maar liefst 2.441 mensen geteld die dak- of thuisloos zijn. Onder hen bevinden zich 320 kinderen. Deze cijfers zijn het resultaat van de derde Nederlandse ETHOS-telling, uitgevoerd door Hogeschool Utrecht en Kansfonds in samenwerking met 84 lokale organisaties. Het doel was om een compleet en betrouwbaar beeld te krijgen van de omvang en aard van dak- en thuisloosheid in de regio.

Verborgen dakloosheid

Vaak wordt gedacht dat dak- en thuisloosheid zich voornamelijk uit in mensen die op straat leven. De ETHOS-telling toont echter aan dat dit slechts het topje van de ijsberg is. Van de getelde volwassenen verblijft 31% tijdelijk bij familie of vrienden, terwijl 18% in niet-conventionele woonruimten zoals een auto, schuur of stacaravan verblijft. Deze vormen van ‘verborgen dakloosheid’ zijn moeilijk zichtbaar en worden vaak over het hoofd gezien.

Een diverse groep

De groep dak- en thuisloze mensen is diverser dan vaak wordt gedacht. In de regio Eindhoven is 29% van de getelde personen vrouw, wat hoger is dan eerdere landelijke schattingen. Daarnaast is 19% van de getelde dak- en thuisloze personen tussen de 18 en 27 jaar oud. Deze jongeren bevinden zich vaak in een kwetsbare positie, bijvoorbeeld doordat ze uit jeugdzorginstellingen komen, hun baan zijn verloren of tijdelijk geen woning hebben.

De situatie van kinderen die dak- of thuisloos zijn, is bijzonder zorgwekkend. Hoewel ze niet letterlijk op straat leven, is hun woonsituatie vaak tijdelijk en onstabiel. Ze verblijven bijvoorbeeld bij familie, in vakantieparken of in stacaravans. Deze omstandigheden hebben invloed op hun ontwikkeling, schoolgang en sociale contacten.

Regionale samenwerking voor structurele oplossingen

De resultaten van de ETHOS-telling vormen een belangrijke basis voor het Regionaal Actieplan Dakloosheid 2024–2030. In dit plan werken de vijftien gemeenten in de regio Eindhoven samen aan het voorkomen en verminderen van dak- en thuisloosheid. Focus ligt op preventie, het versterken van bestaanszekerheid en het bieden van passende huisvesting voor ouders met kinderen.

De ETHOS-telling benadrukt dat dak- en thuisloosheid een complex en veelzijdig probleem is dat niet alleen in de grote steden speelt, maar ook in middelgrote en kleinere gemeenten. Door deze problematiek zichtbaar te maken, kunnen gerichte maatregelen worden genomen om de situatie van de betrokkenen te verbeteren.

Voor meer informatie over de resultaten van de ETHOS-telling in regio Eindhoven kunt u terecht op de officiële website van de gemeente Eindhoven: www.eindhoven.nl/ethos

GETAGD Dakloosheid, Eindhoven, Wonen
Sam Waeghe 08/10/2025 08/10/2025
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Vorige artikel Máxima MC, Archipel en Vitalis onderzoeken nieuwe zorgconcepten in Eindhoven
Volgende artikel Tijdelijke omweg, blijvend resultaat: de Leenderweg op de schop
Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook interessant

Nieuws

Eindhovense supercomputer helpt artsen ziekten sneller opsporen

Door Sam Waeghe 5 dagen geleden
Nieuws

VPRO-gezicht Willem van Zeeland nieuwe directeur Dutch Design Foundation

Door Sam Waeghe 5 dagen geleden
Nieuws

Naar een efficiënte, duurzame luchtvaartindustrie

Door Hanneke van den Nieuwenhof 5 dagen geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2024 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?