Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met het privacybeleid en gebruiksvoorwaarden.
Accepteren
FRITSFRITSFRITS
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
U leest: Eindhoven zoekt de designers van de toekomst: DDW 2026 is open voor inschrijvingen
FRITSFRITS
Zoeken
  • Overzicht
  • Magazine
    • Interviews
    • Reportages
    • Columns
    • Advertorials
    • FRITS Top 50
    • In opdracht
  • Thema’s
    • Gidsen
    • Restaurant Top 50
    • Acht Eeuwen Eindhoven
  • Tips
    • Uitgelicht
    • B(u)y Locals
  • Community
    • Nieuwsbrief
    • Vrienden van FRITS
    • FLITS!
    • Partners
  • Nieuws
    • Actueel
    • Eindje van de Week
    • Socials
  • Adverteren
  • Over
Volg ons
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
© Frits.nl alle rechten voorbehouden.
Abonneren op de FRITS? Klik hier
FRITS > Magazine > Nieuws > Eindhoven zoekt de designers van de toekomst: DDW 2026 is open voor inschrijvingen
Nieuws

Eindhoven zoekt de designers van de toekomst: DDW 2026 is open voor inschrijvingen

Sam Waeghe
Laatst geüpdatet 01/04/2026 op 3:58
Sam Waeghe 1 week geleden 122 keer gelezen 2 minuten lezen

Dutch Design Week (DDW) opent de call for entries voor de editie van 2026. Designers, makers en ondernemers kunnen hun projecten indienen tot 16 juni. Van 17 tot en met 25 oktober vindt het nevendaagse evenement opnieuw plaats in Eindhoven, dat elk jaar uitgroeit tot het middelpunt van de internationale designwereld.

De organisatie richt zich nadrukkelijk op ontwerpers die met hun werk inspelen op urgente maatschappelijke vraagstukken. De oproep is breed: van speculatief en onderzoeksgericht ontwerp tot industrieel en ambachtelijk werk. Naast individuele designers zijn ook culturele instellingen, merken en ondernemers welkom, mits hun projecten design als drijvende kracht hebben.

Wat is Dutch Design Week?

Dutch Design Week is het grootste designevenement van Noord-Europa en vindt jaarlijks plaats in Eindhoven. Negen dagen lang staan tientallen locaties in de stad in het teken van design, met een nadruk op experiment, innovatie en samenwerking. Het evenement wordt georganiseerd door Dutch Design Foundation (DDF), een organisatie die zich inzet voor de positie van designers nationaal en internationaal. Eerdere edities brachten namen als Maarten Baas, Studio Drift en Formafantasma naar de stad.

Ontwerp als antwoord op maatschappelijke druk

Miriam van der Lubbe, Creative Head van DDW, legt de lat hoog: “In een tijd van sociale spanning, klimaatcrisis en groeiende ongelijkheid passen oude patronen niet meer. Soms houden ze ons zelfs tegen.” DDW positioneert zich daarmee niet alleen als designevenement, maar als platform waar ideeën en kansen samenkomen. De focus ligt op het verbinden van ontwerpers met partijen die hun plannen kunnen realiseren.

Hoe aanmelden?

Designers die willen deelnemen, kunnen een account aanmaken via ddw.nl en hun project indienen via het aanvraagformulier. De inschrijving bestaat uit meerdere stappen, waaronder een beoordeling van het project en het vinden van een geschikte locatie. De deadline voor inschrijving is 16 juni 2026.

Sam Waeghe 01/04/2026 01/04/2026
Deel dit artikel
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp LinkedIn Telegram Email
Wat denkt u ervan?
Love0
Sad0
Happy0
Sleepy0
Angry0
Wink0
Door Sam Waeghe
Sam Waeghe is vanaf 2025 Traffic Manager bij FRITS en frits.nl. Sam coördineert en stroomlijnt de bijlages van FRITS, evenementen, het online platform, de socials en de productie en verspreiding van het magazine.
Vorige artikel Van Abbemuseum opent begane grond opnieuw als publieke ontmoetingsplek
Volgende artikel Onderwijs en bedrijfsleven in de Kempen slaan handen ineen voor technisch vakmanschap
Laat een reactie achter

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ook interessant

Nieuws

Weekmarkt 18 Septemberplein verhuist tijdelijk naar Woenselse Markt

Door Sam Waeghe 3 dagen geleden
Nieuws

350 scholieren maken kunst op basis van de collectie van het Van Abbemuseum

Door Sam Waeghe 4 dagen geleden
Nieuws

Eindhovense zorginstellingen ontvangen subsidie voor strijd tegen medicijnverspilling

Door Sam Waeghe 4 dagen geleden
Toon meer
FRITS
  • Over FRITS
  • Gidsen
  • Magazine
  • Vrienden van FRITS
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Onze partners

Vind ons op de socials

Neem contact met ons op: redactie@frits.nl

2026 © Frits.nl alle rechten voorbehouden. | Powered by Space'M Online
  • Privacybeleid
  • Voorwaarden
  • Over FRITS
  • Contact
Welkom terug!

Meld u aan bij uw account

Wachtwoord vergeten?