Mikrocentrum, vakblad Bits&Chips en opleidingsinstituut High Tech Institute gaan samenwerken om de positie van software in de hightech- en maakindustrie te versterken. De drie organisaties willen de Software Community uitbouwen, een netwerk waarin softwareprofessionals uit de sector kennis uitwisselen. De eerste activiteiten staan gepland voor februari en mei.
De samenwerking werd deze week bekrachtigd door René Raaijmakers, eigenaar van Bits&Chips en High Tech Institute, en Edwin de Zeeuw, managing director van Mikrocentrum. Mikrocentrum is een stichting in Veldhoven die opleidingen en evenementen organiseert voor de technische industrie.
Software ondergeschikt aan hardware
De aanleiding voor de samenwerking is de groeiende rol van software in hightechsystemen. Hoewel software steeds bepalender wordt voor de prestaties van machines en apparaten, blijft de maakindustrie van oudsher gericht op hardware. Volgens de initiatiefnemers blijft daardoor softwarepotentieel onbenut.
De Software Community moet daar verandering in brengen. Mikrocentrum startte dit initiatief in 2025 samen met bedrijven als ASML, Canon, Lely, Thermo Fisher Scientific, Vanderlande Industries en VDL ETG. In de community komen softwareprofessionals samen om praktijkvragen te bespreken en van elkaars aanpak te leren.
Netwerken samenbrengen
Met de nieuwe samenwerking brengen de partijen hun netwerken bij elkaar. Mikrocentrum heeft directe lijnen met bedrijven in de maakindustrie. Bits&Chips, het vakblad voor de Nederlandse hightech, bereikt een breed publiek van engineers en managers in de sector. High Tech Institute verzorgt technische opleidingen voor professionals.
“Met de Software Community creëren we een ontmoetingsplaats waar softwareprofessionals in de maakindustrie elkaar ongedwongen kunnen ontmoeten en hun uitdagingen delen”, zegt Edwin de Zeeuw. “De samenwerking met Bits&Chips zorgt ervoor dat de waardevolle inzichten die daar ontstaan ook breder worden gedeeld binnen het ecosysteem.”

